pondělí 10. listopadu 2014

Když vesmír něco chce… aneb úvod k blogu

Salam malikum!

Netradiční začátek článku pro Čechy. Stejně tak, jako bude i tento blog!

Již před rokem jsem měl nápad psát vlastní blog. Během cestování po Dubaji a Keni loni na podzim jsem byl plný dojmů, ale hlavně poznatků a zážitků. Často věcí, které jsem čítával a slýchával z knížek a seminářů a najednou je viděl v praxi.

Pracuji s cizinci. I tak s nimi ale pracuji v Čechách. Čili někdy není možné vidět jejich kulturu naplno, jako když jsou doma. A i tak mám spíše většinu času kolem sebe „malou“ skupinu lidí, kamarádů, známých, příbuzných, business partnerů, kolegů. Stovek, možná tisíců. Maximálně 10 mil obyvatelů ČR. A i když jsem se naučil být otevřený, tak stejně člověk stále musí vylézat „out of the box“, aby uviděl a pochopil spoustu věcí, které jsou na světě úplně jinak, než jsme zvyklí v rámci naší malé země.

Poslední dobou už je toho moc, co prostě říká „Už ten blog napiš a mrskni tam občas ty všechny crazy věci, co se okolo tebe dějí“.

A když vesmír něco chce…tak si nedá pokoj, dokud to nedostane. A vždy si to nějak zařídí.

Takže here it comes. Rád bych na tento blog dával všechny věci, které mě zajímají, baví a okolo mě se dějí. Moje „záliba“ je v osobním růstu, businessu, prodeji, rozdílných kulturách, vesmíru (ne tom technickém, ale tom duchovním) a chlapství. O tom všem bude tento blog.


Něco málo o mně

Jméno: Vojtěch Stehno
Datum narození: 16.5.1986
Jazyky: čeština, angličtina

Pracovní zkušenosti - LinkedIn profile
  

Oblíbený citát:

"Don’t ever let someone tell you that you can’t do something. Not even me. You got a dream, you gotta protect it. When people can’t do something themselves, they’re gonna tell you that you can’t do it. You want something, go get it. Period." -- Will Smith, The Pursuit of Happiness

Další důležité info

  • Tenhle blog bude o mých názorech a představách, mám rád konstruktivní kritiku a opačné zajímavé logické názory…nemám ale rád negáče, co jen sedí a kritizují a nic nedělají a doufám, že takoví tento blog nebudou číst 
  • Jsem realista, melancholik, co má rád přesná data. Od mala musím vše mít vyjasněné a logicky zdůvodněné. I tak věřím na věci, které prostě nejdou vysvětlit. Nelogické? Ano. Ale život a realita mě každým dnem přesvědčují, že se asi budu muset smířit s tím, že některé věci nejdou vysvětlit. Je jen třeba je akceptovat, aby člověk žil ve flow a osobním naplnění.
  • Nesnáším duchovno a moc spirituální věci. Proč? Protože mě vytáčí, že ty věci často fungují a nedají se logicky vysvětlit 
  • Jsem jen člověk, který je nedokonalý a proto k sobě potřebuji lidi, kteří mě pomáhají a doplňují v tom, v čem jsem slabý.

Pokud tenhle blog alespoň jednoho člověka inspiruje nebo donutí k zamyšlení, které mu třeba v určité fázi života změní život, tak budu šťastný a cíl tohoto blogu bude naplněn. Proč to tak cítím a chci? Protože se mi za poslední dobu dostalo mnoho „požehnání“ a darů od jiných, kteří mě drobnými myšlenkami nebo skutky obrovsky posunuli. A já bych to rád POSLAL DÁL.

Takže příště už naostro s nějakým zajímavým tématem.

1 komentář: