úterý 9. prosince 2014

Life full of possibilitiesProč mám v podtitulku blogu toto heslo? 
  1. je to jedna z hlavních vizí naší firmy Foreigners.cz a za 
  2. protože je to jedna z nejsilnějších vizí mého života. Což je nejlepší možná kombinace :)
Kdo by nechtěl věřit jen mně, že vše je možné a život nabízí spoustu příležitostí, tak doporučuji přečíst knížku Čtyřhodinový pracovní týden od Tima Ferryse. Ten trošku tyto mýty bourá (pokud si sami dovolíme připustit, že jdou zbourat).

V Dubaji jsem potkal jednoho kamaráda, který miluje golf a i když ho nehraje profesionálně, tak si postupně našel cestu, jak se golfem živit (ne hraním, ale věcmi okolo). Je to člověk, kterého znám, je z Čech a je podobně starý jako já (možná spíš mladší). Sešel jsem se s ním na snídani v golfovém klubu v Dubaji, kde nyní žije už asi dva roky. A je to paráda vidět někoho, kdo dělá to, co je hned na první pohled jeho vášeň.


Ptal jsem se ho, jak tady snáší ta horká léta a on říká: „V pohodě. Já jsem tu přes léto nebyl. Byl jsem 4 měsíce v Čechách a v Evropě.“ Co víc si přát? :) Life is full of possibilities.

Takže jsem si jel autem domů a říkám si: Proč ne? Dyť by to bylo hezký. Dyť tady v Dubaji se žije krásně. A proč by člověk nemohl být chvilku tady a chvilku v ČR? Užívat si tepla, sluníčka, zároveň ale být dostatek času v ČR, aby mohl být se svou rodinou, kamarády a užít si krásy Čech. Takže záměr je a třeba se i jednou vyplní. 

Stejně jako myšlenka, že bych měl já strávit v Dubaji měsíc a rozjet tu sérii prezentací na středních školách s propagací českých univerzit v rámci CzechUniversities.com. Před rokem a půl utopie. Dnes realita.

„To asi musí mít člověk dost peněz, aby si mohl dovolit takhle rozjíždět byznys“. Popravdě, zatím jsem tu utratil asi méně nebo stejně jako v ČR. Jak to? Vesmír :) Nevím, jak to, ale bydlení mám zadarmo a ostatní není zas o tolik dražší. Resp. je, ale člověk zase ušetří za benzín, který je zde opravdu levnější než voda :) (PET flaška vody v Carefuru 10 Kč, litr benzínu 9 – 10 Kč). Vše ale začalo jen myšlenkou a rozhodnutím, že to tak bude a že se to nějak udělá. A ono to začalo nějak chodit.

Vytvoř si záměř, přesvědči mozek nejen, že je to možné, ale že je to normální a že to tak vlastně už je... A ono se to jednoho dne stane!

Life is full of possibilities. Jsem vděčný za všechny lidi okolo mě, kteří tomu také věří a kteří mě „podporují“ tím, že vidí všechny, i ty crazy, věci a plány jako možné. Ať to jsou kamarádi nebo spolupracovníci z Foreigners.cz. Protože síla skupiny a jejich myšlenek je neuvěřitelná a 1+1 nejsou 2, ale 3. Ve Foreigners.cz někdy 100 :)

Co jsou pro tebe zatím nedosažitelné příležitosti a vzdálené představy? Jak o nich začneš ode dneška mluvit, aby je začal mozek vnímat jako reálné? Co změníš dnes, aby ses zítra začal posouvat kupředu?

Přeji všem, ať se daří přesvědčovat, že vše je možné a že Life is full of possibilities.Žádné komentáře:

Okomentovat